Blog

Białe Szaleństwo – czyli ferie na stoku

Opolskie rozpoczyna ferie, jako jedne z pierwszych województw.

W tym roku odpoczynek z pociechami zaczynamy 16.01 a konczymy 24.01.

Dobrym, aktywnym wypoczynkiem sa sporty zimowe.

  • narty
  • snowboard
  • bieganie…

Oto kilka miejsc, do których warto się wybrać zimą.

Dla niezdecydowanych polecam czeskie
areały, oraz strone:

www.holidayinfo.cz

ZIMA NIE MUSI BYC NUDNA!!!

Czeskie Jesenniki:

1. Cervenohorské sedno


Narciarze skorzystac moga z czteromiejscowej kolejki krzesełkowej oraz z siedmiu wyciagów narciarskich. Na terenie areału znajduje sie przeszło piec kilometrów wzajemnie połaczonych tras zjazdowych róznego stopnia trudnosci.
Cervenohorskie Sedlo lezy na wysokosci 1013 m n.p.m.
Stoki mieszcza sie na wysokosci 862 – 1164 m n.p.m., co pozwala oczekiwac doskonały sezon zimowy od grudnia do konca marca. Na Cervenohorskim Sedle ma siedzibe górskie pogotowie, co gwarantuje szybka i fachowa pomoc przy urazach.

2. Praded


Najwyzsza góra Moraw Praded – 1 491m n.p.m. Ten „morawski lodowiec” kusi przede wszystkim swoim
naturalnym pieknem i wspaniałymi warunkami sniegowymi. Okoliczne tereny zadowola miłosników
narciarstwa zjazdowego oraz biegania na nartach, którzy moga po snieg przyjechac juz pod koniec pazdziernika.
Snieg utrzymuje sie tu zazwyczaj do poczatku maja. Dobre warunki do uprawiania narciarstwa znajda tu nie tylko poczatkujacy, ale takze zaawansowani narciarze.
Na szczycie Pradeda jest wieza telewizyjna o wysokosci 162 m z ogólnodostepnym tarasem widokowym.

3. Ramzová


Ramzowej w Jeseníkach zaprasza krzesełkowa kolejka linowa oraz orczykami.
Składa sie z dwóch odcinków z Ramzovej na Cernave oraz z Cernavy na Šerák.
Całkowita, maksymalna przepustowosc kolejek linowych i wyciagów wynosi 3 590 osób na godzine.
Narciarze i snowboardzisci moga zjezdzac po ponad 8 km na biezaco utrzymywanych trasach zjazdowych, które sa odpowiednie jak dla poczatkujacych tak i dla zaawansowanych narciarzy. W poblizu znajdziecie Panswo szlaki turystyczne, boisko, korty tenisowe oraz trasy zjazdowe.

4. Miroslav


Liczne trasy zjazdowe o srednim stopniu trudnosci odpowiednie zarówno dla podatkujacych jak i
zaawansowanych. Osrodek oferuje narciarzom 1x dwuosobowy wyciag krzesełkowy.
3 Wyciagi o długosci 2 x 600m i 300 m. Całkowita zdolnosc przewozowa wyciagów jest ponad 3
100 osób na godzine. Łaczna długosc tras zjazdowych wynosi 3 000 m. Czescia osrodka jest tez 600 metrowy park snowboardowy z przeszkodami. Trasy zjazdowe sa regularnie utrzymywane ratrakiem i w razie potrzeby sztucznie zasniezane. Narciarze moga tez na miejscu skorzystac ze szkółki narciarskiej, serwisu sprzetu narciarskiego, przechowalni nart, pensjonat, restauracji
i bufetu na stoku. Aby dostac sie z parkingu, który jest oddalony o ok. 500 m do wyciagów, mozna podjechac skibusem.

5. Filipovice


Cały areał gwarantuje optymalne warunki dla jazdy indywidualnej i rodzinnej, a to dzieki urozmaiceniu terenu, który spełni wymagania jak amatorów spokojnej jazdy, narciarstwa wyczynowego, tak i miłosników snowboardingu, trzech tras zjazdowych sredniego stopnia trudnosci o całkowitej długosci 2 600 m.W standardzie areału jest nowoczesny system sztucznego nasniezania oraz codzienne
przygotowanie stoków. Dla amatorów snowboardingu, przygotowany jest na terenie areału
wysokiej jakosci snowboard park. Miłosników narciarstwa biegowego, zadowola przygotowane
trasy biegowe umozliwiajace wycieczki rekreacyjne po najblizszej okolicy – z niezapomnianymi widokami na kraine jesenickich gór.

6. Premyslov


Kompleks lezy na Przemysłowskim Siodle na wysokosci 760-960 m n.p.m. W skład areału wchodza cztery trasy zjazdowe obsługiwane czteroosobowym wyciagiem krzesełkowym i dwoma orczykami, parking, obiekt z restauracja, bufetem, mozliwoscia zakwaterowania, szkółka narciarska, wypozyczalnia, ski servisem.
Na terenie znajduje sie takze akumulacyjny zbiornik wodny dla potrzeb nasniezania. Wszystkie trasy zjazdowe sa sztucznie nasniezane i regularnie ratrakowane.
Niebieska nartostrada jest oswietlona i ze swa długoscia 1 250m jest najdłuzsza, sztucznie oswietlona trasa zjazdowa na Morawie. Od górnej stacji wyciagu krzesełkowego, codziennie przecierane sa za pomoca maszyn trasy narciarstwa biegowego o długosci 3,5 oraz 10 km.

7. Kouty nad Desnou


Skiareal Kouty jest nowym osrodkiem narciarskim, który znajduje sie na wysokosci 1100 m n.p.m., w Parku Krajobrazowym Jeseniki.
Przedstawiamy Panstwu najwiekszy kompleks narciarski Morawy z pierwsza szesciomiejscowa kolejka krzesełkowa w Czechach.
Wyciag cechuje zdolnosc transportu 3200 osób/godz., czas jazdy na szczyt tras zjazdowych wynosi 6 min. 48 sek. Areał oferuje cztery nartostrady, z czego dwie o długosci przekraczajacej 2 km i wyjatkowej szerokosci – przeszło 50m.
Powierzchnia całkowita tras zjazdowych- 25 ha.
Górna stacja kolejki – wejscie na swiezo przygotowane trasy narciarstwa biegowego na bezproblemowej wysokosci 1100 – 1250 m (idealne warunki sniegowe), przepiekna okolica z mozliwoscia odwiedzenia górnego zbiornika elektrowni Dlouhé Stráne.
Koutecki Les – czynny całorocznie, zabytkowy skansen na terenie areału.
Gwarantowana pokrywe sniegu zapewnia najnowoczesniejszy system nasniezania, pokrywajacy
wszystkie trasy zjazdowe. W osrodku znajdziecie: park dla dzieci, ruchomy chodnik, snowpark, trasy narciarstwa biegowego, restauracje, sklep, wypozyczalnie, servis, testcentrum nart i snowboardów oraz szkółke narciarska.